Książkę Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi można śmiało określić mianem LIFECHANGERA. To niezwykłe jak małe zmiany mogą odmienić nasze relacje z innymi ludźmi. Zarówna ta książka, jak i  “Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty” traktują o drobnych zmianach mogących wstrząsnąć całym naszym światem.

Moja ocena książki "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi":

4,5/5

Dzięki tej lekturze poznałam odpowiedzi na wiele nurtujących mnie pytań:

  1. Jak wzbudzić czyjeś zainteresowanie?
  2. Jak stać się niezwykle atrakcyjnym rozmówcą?
  3. Czy kłótnię można wygrać?
  4. Jak wpływać na zachowanie oraz zdobywać przychylność ludzi?
  5. Czego pragną ludzie?
  6. Jak motywować ludzi?
Miej radosną minę, noś wysoko głowę, jakbyś miał na niej koronę i do samego dna nabieraj powietrza w płuca. Myśl jest najważniejsza. Myśleć to właściwie tworzyć. Osiągamy wszystko, czego prawdziwie pożądamy.
- Dale Carnegie
Kropla miodu przywabia więcej pszczół niż beczka dziegciu.
- Dale Carnegie

Dale Carnegie w sposób przystępny oraz wzbogacony wieloma przykładami zaczerpniętymi z życia, przekazuje w nasze ręce instrukcję zdobywania przyjaciół oraz budowania relacji.

Konstrukcja książki "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi"

  1. Podstawowe techniki kontaktów z ludźmi
  2. Sposoby, które sprawią, że ludzie będą Cię lubić
  3. Jak przekonać innych do Twojego sposobu myślenia
  4. Bądź przywódcą: jak zmieniać ludzi, nie zrażając ich i nie zniechęcając

Moje refleksje - Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

Czytając książkę, zastanawiałam się czy na pewno słowa oraz nastawienie Dale’a Carnegie dotyczące prowadzenia komunikacji towarzyskiej oraz biznesowej sprawdzą się w czasach współczesnych. Czy na pewno dla każdego z nas najważniejszym słowem jest “JA“? Jest to interesująca refleksja o naturze ludzkiej. Nawiązując oraz rozwijając znajomości w moim życiu, staram się dążyć do uzyskania równowagi pomiędzy tematami dotyczącymi rozmówcy, jak i mojej osoby.

Książka ta jednakże zawiera również znacznie bardziej uniwersalne przesłanie – jak stać się lepszym człowiekiem i poprawić swoje relacje z innymi ludźmi – opisuje prastare, aczkolwiek często zapomniane prawdy, historie zaczerpnięte z życia o wielkiej sile własnego imienia oraz wprowadza czytelnika w  świat filozofii opartej na kierowaniu uwagi, słuchaniu, empatii, sztuce zrozumienia perspektywy drugiego człowieka, jego punktu widzenia.

To niezwykłe jak proste zmiany w naszym nastawieniu do postępów oraz w konstruowania wypowiedzi mogą znacząco poprawić odbiór naszych słów. Po lekturze książki zdecydowałam się na wprowadzenie zmian w zachowaniu, a szczególnie w konstruowaniu moich wypowiedzi oraz unikać jak ognia słowa “ale“. To jednakże nie jedyna zmiana w moim nastawieniu, jaka nastąpiła. Zrozumiałam również w jaki sposób wypowiedzi innych ludzi mogą wpływać na moją motywację.

I na koniec ciekawostka! Ta książka zdecydowanie zyskała już miano kultowej. Wzmianki o niej można napotkać również w kulturze masowej – w serialu “Iron Fist” ze świata Marvela -jedna z bohaterek – Joy Meachum – podkreśliła jak wielkie znaczenie miała lektura tej książki dla osiągnięcia ważnego, z punktu widzenia fabuły, celu!

W jednym prostym zdaniu o książce Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi? To absolutny “MUST-HAVE” na Twojej liście książek do przeczytania! Dowiedz się jak odnieść sukces na polu towarzyskim oraz zawodowym!